Місячник боротьби з туберкульозом
Здоров'я - найважливіша цінність не лише окремої людини, а й загалом усього суспільства. З давніх часів всім знайоме відоме гасло: «Твоє здоров'я - в твоїх руках». Але для того щоб навчитися берегти здоров'я, треба багато знати про самих себе, про стан свого організму, власного здоров’я. Слово «здоров'я» супроводжує дитину з її народження. Ще навіть не знаючи, що воно означає, 3-5-ти річний малюк каже: «Я здоровий, якщо не хворію». І, насамперед, це вже є першою відповіддю. Формування, збереження й зміцнення здоров'я дітей та дорослих громадян України - одна з актуальних проблем нашого суспільства. Розбудова держави, її подальший розвиток прямо залежить від здоров'я населення, від збільшення кількості здорових, міцних, сильних духом людей…
Головна мета місячника полягає в тому, щоб змінити на ліпше ставлення до власного здоров'я майбутніх громадян України, адже з кожним роком рівень захворюваності дітей нашої держави дедалі зростає. Щоб дитина могла піклуватися про своє здоров'я і здоров'я інших, необхідно виробити у неї свідоме ставлення до життя, усвідомлення пріоритету здоров'я, формувати у дітей валеологічний світогляд і мотивацію до здорового способу життя.
Для систематичної та планомірної роботи по ознайомленню дітей з правилами та знаннями, що допоможуть їм підтримувати власне здоров'я, доглядати за тілом, орієнтуватися у фізіологічних змінах свого організму, у школі запланували та провели:
- бесіди з дітьми: «Здоров’я – головне багатство людини», «Той не хворіє, хто руки чисто миє», «Вітаміни – це здоров’я для дитини», «Шкідливі звички», «Вірні наші друзі – сонце і повітря», «Моє здорової руках», «Причини погіршення здоров’я», «У здоровому тілі – здоровий дух»; «Хто наш товариш?», «Вітамінки для дитинки», «Чистюля та Грязнуля»;
- дидактичні ігри: «Добре – погано», «Впізнай за пахощами», «Чарівний мішечок»;
- ігрові ситуації «Лялька – нечепура»,«В сім’ї хворий на туберкульоз»;
- «Ліплення вітамінчиків для хворих звіряток»;
- надали інформаційний матеріал для вихованців «Боротьба з туберкульозом»;
- читання: В.Сухомлинський «Смітник», «Про що співав соловей?», А. Барто «Девочка чумазая», Л.Толстой «Грязнуля», В.Чуковський «Айболить», «Мийдодир»;
- виховна година «Заходи профілактики туберкульозу», бесіди: «У вашій сім’ї хворий», «Про харчування хворим»;
.