Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Освіта дітей з особливими освітніми потребами

Дата: 17 березня 2019 о 16:16, Оновлено 24 лютого 2021 о 21:17

Наші діти мають право на всі види освіти: позашкільну, дошкільну, загально середню, вищу і т.д. На сьогодні в державі прийняті всі необхідні документи, які гарантують вашій дитині це право, а також забороняють чиновникам відмовляти дитині у будь-якому виді освіти. Чому Ви нас не бачите на вулицях – тому що батькам дітей з інвалідністю в більшості зручно все робити в своїй зоні комфорту. Поясню. Наприклад, реацентри, прийшли – дитину хоч на півдня, але здали, нею займаються (в більшості випадків ви знаєте що не зовсім якісно), без встановленої кінцевої мети або цілі, але всім комфортно – дитина в колективі таких як вона діток, батьки по справах або в інтернеті, фахівцям реацентрів теж нормально – зарплата іде, стаж також, батьки мозок не парять, а після обіду я там приватним способом нормально на себе попрацюю (ЛФК, масаж, логопед, психолог, вихователь). Мінуси – Ви не в соціумі, Ваші діти не розуміють що таке здорові однолітки, ладно якщо група в реацентрі підібрана по розуму а не по віку, а якщо по віку і в ній є дітки з різним ступенем інтелекту, проблемами психіки, поведінки, тощо, то не думайте що Ваша дитина візьме все саме краще, ні вона візьме те, що гірше, вона поступово деградує бо їй немає на кого рівнятися.

Саме тому чим раніше Ваша дитина прийде в соціум тим краще для неї . Так, за це треба буде ще й поборотися, позбирати довідки та попроходити комісії.

Але знаєте чому Ваших дітей не має у школах та дитячих садочках , знаєте відповідь чиновників – тому що батьки самі вибирають там де комфортно їм та дитині, а примусити їх ніхто не може. Отже, коло замкнулося. З одного боку ми хочемо щоб наші дітки були як усі, а з іншого ми хочемо комфорту – і не дитині ,а СОБІ!!! То для кого Ви живете ?

А тепер поясню що дає інклюзивна освіта і чого лишає індивідуальна:

Інклюзивна освіта

1. Діти ходять в найближчу до Вашого місця проживання дитячий садок та школу.
  2. Місцеві органи влади зобов’язані забезпечити повний доступ дитини до освіти у т.ч. архітектурний.
  3. Діти перебувають серед звичайних однолітків, які не сприймають їх особливості як щось надзвичайне (залежить від того як рано наші дітки підуть до загальних закладів і від їх(діток) кількості в цих закладах також).
  4. Кількість дітей у групі д/с та класі школи згідно норм законодавства – 15 та 20 дітей відповідно.
  5. У дитячому садочку вихователю та дитині буде допомагати – асистент вихователя, а у школі – асистент вчителя.
  6. Інклюзія це врахування у процесі виховання та освіти особливостей дитини, створення умов для кращого спілкування, сприйняття, розвитку та навчання.
  7. Дитина бере участь у всіх класних заходах та позашкільному житті, вона разом з усіма дітками проходить всі етапи цікавого дитячого життя (концерти, екскурсії, фестивалі, виступи, спортивні змагання).
  8. Дитина відвідує всі приміщення школи вона не знаходиться в замкнутому просторі своєї аудиторії.
  9. Ваша дитина відпочиває літом зі своїми однолітками в інклюзивних дитячих таборах та закладах відпочинку.
  10. Вашу дитину знають з нею спілкуються, з нею вітаються, їх посміхаються, з нею товаришують, з нею радяться, її запрошують, з нею сміються, з нею дружать – а шкільна дружба на все життя.
  11. Ваші діти офіційно отримують повний курс загальної середньої освіти та корекційні послуги (логопед, психолог, дефектолог), які повинні бути в школі де будуть вчитися діти на інклюзивній формі навчання.
  12. Постановою КМ №88 від лютого 2017 року наші дітки мають право на цільову індивідуальну субвенцію з державного бюджету на проведення додаткових корекційно-розвиткових занять та придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, обладнання, дидактичного матеріалу та особливих наочних засобів, які дають змогу виконувати дитиною індивідуальну програму її розвитку.Це особисто під ВАШУ дитину – сума на рік приблизно 24000 грн.

Індивідуальна освіта (педагогічний патронаж)

1. Ваша дитина не отримує дошкільної освіти (центри не мають освітньої ліцензії) відповідно до школи її не будуть готувати але якщо готують то за це ніхто не відповідає.
  2. Ваша дитина у більшості випадків навчається дома, і навіть якщо по домовленості з керівництвом школи ви і водити її на уроки в школу вчитель не зобов’язаний приділяти їй увагу, допомагати ,опитувати тому як Ви в класі не рахуєтесь і з Вами він зустрінеться на індивідуалці.
  3. Діти в класі Вашу дитину не знають та не розуміють, відповідно Ваша дитина у позашкільному та позакласному житті участі не приймає.
  4. Ваша дитина займається дома та до неї приходить викладач (викладачі).
  5. Домашня атмосфера не сприяє навчанню та не підвищує відповідальність.
  6. Ваша дитина не може отримати якісної освіти тому що все обладнання залишилось у школі.
  7. Ваша дитина отримує від 8 до максимум 14 годин на навчання за тиждень у той час як у школі від 20 до 35, не враховуючи позашкільну освіту та інші соціальні заходи.
  8. Інколи до Вас приходять не ті вчителя які потрібні а ті які вільні, і звісно це можуть бути не самі найкращі вчителі.
  9. І основне – подумайте кому Ви робите комфортніше у цьому житті собі чи дитині?

Приймайте правильні рішення.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.