Я не згідний з тим, що ви говорите, але пожертвую своїм життям, захищаючи ваше право висловлювати власну думку
Кожна людина унікальна - має свої погляди на життя і прагне, щоб їх поважали інші. Найважливіше у спілкуванні з людьми – визнати, що кожна особистість бачить світ по-своєму, і має на це право! Толерантність – це основа свободи, культура компромісу, терпимість, повага до прав іншої людини, визнання її бажання відрізнятись зовнішнім виглядом, вірою, думками, вчинками.
16 листопада 1995 р. було започатковано Всесвітній рух толерантності, який був схвалений Генеральною конференцією ЮНЕСКО на ХХVIII сесії. Актуальність виховання толерантності учнів у сучасному українському суспільстві великою мірою зумовлюється тим, що перед світом досі стоїть проблема нетерпимості та неповаги, що спричинена економічною нестабільністю, соціальною нерівністю, активізацією злочинності, тероризму, соціальними потрясіннями.
Учні Верховинобистрянської школи долучилися до святкування Міжнародного дня толерантності. З нагоди свята у навчальному закладі відбувся ряд тематичних заходів: анкетування, тести, малювання малюнків. Досить креативно відзначити «свято терпимості» вирішили п’ятикласники. Школярі власноруч виготовили Дерево толерантності.